עיצוב חדרי תינוקות – כל הטיפים השווים

כאשר מדובר על עיצוב חדר לילד בוגר המשימה די פשוטה מפני שאתם יכולים לדבר עם ילדכם ולהבין ממנו אלו רהיטים הוא יותר אוהב, הצבעים אליהם הוא מתחבר וביחד לעצב חדר שתואם את הציפיות והדרישות שלכם יחד עם הרצונות שלו.

לעומת זאת, עיצוב חדרי תינוקות מצריך מחשבה בלעדית שלכם כהורים, תוך כדי התחשבות רבה יותר בנוחיותכם. כהורים לתינוק חדש, אתם תבלו המון זמן בחדרו ולכן חשוב להכין ולעצב את החדר שיתאים לכם  ויהיה בהישג ידכם, יחד עם צבעים ורהיטים שיעזרו להתפתחות התינוק.

אז במה רצוי להתחשב?

ישנם פריטים רבים שיעזרו לכם כהורים לבצע את המשימות היומיות שתינוקכם דורש. החל מהחלפת חיתול, אל עבר הנקה בטוחה ולבסוף שינה מתוקה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בעיצוב חדרי תינוקות:

  • מיקום אסטרטגי – תינוק מצריך עבודה רבה, וכאדם הוא תלוי בהוריו לחלוטין. עקב זאת, מצפה לכם תקופה עמוסה ולכן חפשו דרכים להקל עליכם ככל האפשר. מקמו את הרהיטים בסמוך אחד לשני ובכך תוכלו לבצע מספר פעולות בו זמנית. בנוסף, מיקום נכון דואג לביטחון התינוק. לדוגמא, רצוי למקם פח קרוב לשידת ההחתלה בכדי שלא תצטרכו להשאיר את התינוק לבד על השידה בזמן שאתם זורקים את החיתול לפח ובכך לסכן אותו שיפול מטה.
  • טפט שניתן לשטוף – פעוטים עלולים לגרום ללכלוך רב, וצרכיהם עלולים להגיע מידי פעם אל עבר הקיר. טפט שניתן לכבס ישנה את חייכם מקצה לקצה.
  • הצללה נכונה – הורים רבים נוטים לחשוב שאין צורך להשתמש בווילונות כלל. טעות זאת נפוצה ביותר וחשוב להבין שגם תינוקות הם בני אדם וכאשר קרני השמש נכנסים לחדר תחושת הערנות מתחילה לחלחל וכתוצאה מכך מצפה לכם השקמה מוקדמת ברוב הבקרים.
  • בחרו סגנון מנחה – עיצוב חדרי ילדים מלווה בהמון פרמטרים. בכדי לוודא שכולם מסונכרנים נסו להגדיר את סגנון החדר מראש ובכך לא תהיה לכם בעיה לבחור רהיטים. ההתלבטות תהיה פשוטה וקלה.
  • רהיטים בגודל נכון – וודאו שאתם רוכשים רהיטים לתינוקכם ועבורכם בגודל מדויק. שמרו על פרופורציה בחדר. לדוגמא, במקום לקנות עריסה גדולה, רכשו עריסה בגודל בינוני עם אפשרות קיפול ובכך תחסכו מקום.

עיצוב חדרי תינוקות זאת תעשייה שתופסת תאוצה בשנים האחרונות. בעבר לא הייתה התחשבות מרובה בתהליך אבל כיום מחקרים רבים הוכיחו שעיצוב מסוים, בעזרת צבעים ואלמנטים חזותיים מסוגלים להשפיע על ההתפתחות המחשבתית של התינוק.

בחנויות שמספקות רהיטים לחדרי תינוקות תוכלו למצוא פריטים זולים לצד פריטים יקרים שעשויים מחומרים איכותיים ביותר ובפעמים רבות אף בעבודת יד. בכדי להימנע מהוצאות מיותרות, הכינו לעצמכם רשימה שכוללת את כל הפריטים הנחוצים ונסו להבין היכן אתם יכולים לחסוך. תקציב שנקבע מראש יגביל אתכם מחשבתית ויגרום לכם לרכוש את כל מה שתזדקקו לו במסגרת זאת.