טיפת חלב – 4 טיפים לאם הטרייה והמבולבלת

מזל טוב, בשעה טובה התינוק או התינוקת היפה שלך הגיע/ה לעולם. עכשיו חוץ  מההתמודדות עם הגידול של השוטף של היצור החמוד הזה, במשך השנים הבאות את הולכת לדאוג גם לבריאות ולגדילה התקינה שלו, דבר שיצריך אותך לבקר לא מעט בסניף טיפת החלב. לאמהות מנוסות מדובר בפרוצדורה של מה בכך. לאמהות חדשות לעומת זאת, מדובר בחוויה חדשה ולא תמיד פשוטה שצריך לדעת כיצד ואיך להתכונן לקראתה. במיוחד עבורכן אמהות חדשות, החלטנו לתת לכן מספר טיפים בנושא.

  1. בחרי סניף שקרוב למקום מגורייך

בניגוד לשנים עברו, בהן סניפי טיפת החלב היו מרכזים עירוניים שהיוו מרכז טיפולי עבור מספר ערים, היום תפוצתם גדלה בהרבה וכמעט בכל עיר ניתן למצוא כיום טיפת חלב. את פיזור המרכזים השונים, לרבות כתובת וטלפון,  תוכלי למצוא ברחבי האינטרנט בחיפוש פשוט בגוגל תחת המונח סניף טיפת חלב. בחרי לך כזה שקרוב למקום מגורייך ואם אפשר אפילו במרחק הליכה. את הולכת לבקר שם לא מעט בתקופה הקרובה ולא תמיד נוח ונעים להסחב עם תינוק טרי וצורח ברכב. לכן, מרכז שאפשר להגיע אליו בטיול נינוח בעגלה, יכול לסייע לך המון ולהביא אותך ואת הקטן או הקטנה נינוחים ורגועים יותר ליום הבדיקה שם.

  1. בחרי אחות טיפת חלב קבועה

בתור מטופלת כדאי להכיר בעובדה שיש לך את הזכות לבחור אחות טיפת חלב קבועה ולדבוק בה. רבות מן האמהות לא יודעות זאת וכך מביקור לביקור הן נבדקות על ידי אחיות שונות. כל אחת מהן בעלת גישה שונה שלעיתים לאמהות חדשות יכולה להיות מאיימת. בחרי לך אחות שאת מרגישה איתה בנוח, שאינה מלחיצה אותך ושסבלנית לשאלות ונסי לקבוע כל פעם אליה את התור. אחות קבועה גם לאורך זמן תוכל להכיר את ילדך טוב יותר ולרוב במבט להגיד האם משהו אכן לא בסדר כמו שהמדדים מראים. עוד עצה טובה, היא לחפש לך אחות שתהיה מנוסה או לפחות כזו שיש לה רקע קודם בעבודה עם תינוקות. אחיות רבות בטיפת חלב המתחילות את דרכן, מאוד מקפידות על המדדים והבדיקות ואינן לוקחות בחשבון עוד הרבה פרמטרים אחרים ולעיתים, את מה שקורה במציאות מחוץ לספרים… כאמור, אחיות מנוסות מכירות את היוצא מן הכלל ויוכלות להרגיע אותך במקרה ואת חשה שמשהו לא בסדר.

  1. אחות טיפת חלב היא לא רופא…

אמהות רבות נוטות לקחת את תוצאות הבדיקות והמדידות בטיפת חלב, כמילה אחרונה בקשר לבריאות התינוק. בהקשר הזה,  כדאי גם להקשיב לתחושת הבטן שלך בתור אם. אחות טיפת החלב אמרה לך משהו שאינו נראה לך הגיוני או נכון כלפי הבייבי שלך? בהחלט יש מקום שתשקלי גם להגיע לרופא. לעיתים התפתחות לא תקינה, השמנה ותופעות נוספות שכביכול מאובחנות בטיפת חלב, מתגלות אצל הרופא כאורבא פרח ואבחנה שאינה מדוייקת. לכן, הקפידי גם מפעם לפעם על בדיקה אצל רופא הילדים שלך במקביל לביקורים בטיפת חלב. זכרי כי מי שנותנות לך שירות בטיפת חלב הן אחיות, שאולי הידע הרפואי שלהן גדול, אך אינו מעמיק וכולל כמו של רופא ילדים שהתמחה בכך.

  1. אל תתביישי לשאול

ביקורך בטיפת החלב, הוא הזדמנות מצויינת לברר סוגיות שמטרידות אותך בקשר לבריאות הילד שלך. בניגוד להורים או חברות שמייעצים על סמך ניסיון, שמועות או כתבות שקראו באינטרנט, בטיפת החלב יש לך הזדמנות לקבל מידע מהימן ממקור מוסמך. נצלי זאת היטב ואל תתביישי. זה המקום לשאול שאלות גם אם הן מביכות או נתפסות בעיניך כבורות… זכרי שסביר להניח שהאחיות האלו כבר ראו ושמעו הכל ואין לך ממה לחשוש.