כיצד נבטיח לידה קלה?

לידה ובטח לידה ראשונה הם אחד הדברים המפחידים ביותר שיש. אנחנו שומעים מכל עבר כי לידה היא דבר כואב ביותר והדבר גורם לנו לפחד עצום. העובדה גם כי בלידה יכולים להיות בעיות אשר יובילו לפגיעה בתינוק או באם רק מוסיפה לפחדים שלנו וגורמת לנו ללחץ גדול. אז כיצד אנחנו יכולים להבטיח לידה קלה וללא בעיות? בשורות הבאות אתם נפרט בפניכם את כל הטיפים לכך שתהיה לכם לידה קלה מבחירה בצוות רפואי איכותי ועד איפה כדאי ללדת. אז למה אתם מחכים התחילו לקרוא ושיהיה לכם הרבה מזל טוב.

  • היעזרו בבן הזוג שלכם

לכאורה האישה יולדת לבד והלידה סובבת סביבה ואכן האישה היא אשר חווה את הכאב העצום. אך אין זה אומר שבן הזוג שלה לא יכול לעזור ולתמוך בה. אם בן הזוג ילווה את האישה לכל אורך ההליך ויתמוך בה בכל ההליך הרי שהלידה תהיה הרבה יותר קלה והאישה תוכל להיות הרבה יותר רגועה. דברו מראש עם בן הזוג על התפקיד שלו בלידה והבהירו לו מה אתם מצפים ממנו וכיצד אתם רוצים שהוא יתמוך בכם בכדי להבטיח לידה קלה ובטוחה.

  • פנו אל דולה

לידה ראשונה היא כמו חור שחור גדול שבו אנחנו לא יודעים מה הולך לקרות ואיזה חוויה נחווה. הדרך להתמודד עם כך היא לפנות אל דולה אשר חוותה כבר עשרות לידות ויכולה לעזור לכם גם בלידה עצמה וגם להכין אתכם לקראת הבאות. הדולה תתמוך בכם בכל ההליך ותכווין אותך ואת בן זוגך מה לעשות בכל שלב בהליך.

  • חשבו איפה כדאי ללדת

אחד הדברים המשפיעים ביותר על הלידה  הוא בית החולים שבו תלדו. על כן אתם צריכים לחשוב איפה כדאי ללדת. לכו וראו את בתי החולים השונים שנמצאים בסביבה שלכם. התרשמו מהמתקנים שלהם וממדיניות הלידה שלהם וכך תחליטו מהו בית החולים שהכי מתאים לכם ואשר יבטיח כי הלידה שלכם תהיה קלה.

  • החליטו על שיטת הלידה שלכם

אחת השאלות החשובות ביותר שכל אישה נתקלת בה היא האם ללדת עם אפידורל או בלידה טבעית? אין כאן תשובה נכונה וכך אישה ובן זוגה צריכים לבחור את ההעדפה שלהם ולהחליט מה יסייע להם יותר וכיצד הם יבטיחו כי הלידה שלהם תהיה קלה יותר.

  • למדו כמה שיותר על שלבי הלידה

הלידה מחולקת לשלבים וככל שתכירו אותם יותר כך תדעו להיות מוכנים יותר ומה יבוא בעתיד. בכדי לעשות זאת כדאי לפחות בלידה הראשונה ללכת אל קורס הכנה ללידה. אל תדאגו זה קורס ללא מבחן ואתם לומדים בו ידע על הלידה ועל שלביה וכך תהיו מוכנים הרבה יותר ותוכלו להתמודד עם הלידה בצורה הרבה יותר טובה ואיכותית.

  • חשבו על הסוף כשתהיו עם הילד שלכם

הלידה עצמה יכולה להיות קשה מאוד, עם עליות ומורדות ועם כאבים עצומים. אך אם נזכור כל הזמן כי בסופה אנחנו נזכה לראות את הילד או הילדה שלנו הרי שהיא תהיה הרבה יותר פשוטה ויהיה לנו הרבה יותר קל לעבור אותה.

  • סמכו על הצוות הרפואי שלכם

הנקודה האחרונה שאתם צריכים לזכור היא שהצוות הרפואי שלכם מנוסה ביותר וחווה כבר אלפי לידות. לכן סמכו על המיילדת שלכם ועל הרופא והקשיבו להוראות שלהם וכך תוכלו לעבור את הלידה יותר בקלות. הצוות הרפואי מנוסה וקיבל הכשרה מקיפה כיצד לשמור על בריאות התינוק והאם וניתן לסמוך עליו שיבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שיש.