משפחה מתרחבת? סובחי טנוס ממליץ

קניית דירה היא ההחלטה החשובה ביותר עבור רובנו – הן מבחינת סכומי הכסף המעורבים בה, הן מבחינת ההתלבטויות במהלכה, הן מבחינת הפרמטרים שיש לבחון על מנת להגיע להחלטה האופטימלית ובעיקר מבחינת ההשפעה של תוצאות הבחירה על איכות חיינו.

אחת הדילמות שבהן מתלבטים זוגות צעירים בבואם לבחור את בית חלומותיהם (וליתר דיוק פשרה מוצלחת בין הבית שעליו תמיד חלמו לבין האילוצים שמכתיבה המציאות הכלכלית הלא פשוטה בימינו) היא האם לרכוש מראש דירה גדולה, או שמא להתחיל בדירה צנועה יחסית ולהתרחב – כלומר לעבור לדירה גדולה יותר – רק לאחר שהמשפחה מתרחבת. זוהי בהחלט דילמה לא פשוטה שמשפיעה במידה רבה מאוד על האופן שבו יגדלו התינוקות ולאחר מכן הילדים, וכמובן שגם מבחינה פיננסית יש לה אימפקט של ממש, ועל כן כדאי להקשיב להמלצותיו של אחד האנשים היותר ותיקים בתחום הנדל"ן, ולא פחות מכך גם מוערכים סובחי טנוס.

סובחי טנוס – האיש שפילס את דרכו לצמרת במו ידיו

סובחי טנוס הוא דוגמה נהדרת למי שפילס את דרכו לצמרת – ובמקרה שלו חברת הנדל"ן "STR" שהקים ושנמנית על השורה הראשונה של הקבלניות המבצעות בארץ וכן עוסקת ביזמות נדל"ן – במו ידיו, כך שגם אם כיום הוא חי ברווחה כלכלית הרי שלא כך היה המצב תמיד.

כמי שהן בנה אינספור דירות, בתחילת הדרך בעצמו ולאחר מכן דרך עובדיו, והן גידל ילדים, ניחן טנוס בראיה רחבה של המצב, מה שהופך את המלצותיו לעוד יותר ראויות להתעמקות ושקילה.

חדר לכל ילד? לא חובה

רבים מאיתנו מאמינים שכל ילד זקוק לחדר משלו. אמנם המתבגרים והמתבגרות שלנו זקוקים לפרטיות, אבל האם פעוט בן 3 גם כן חייב חדר משלו? ואמנם לשכן יחד פעוט בן 3 עם תינוק בן מספר חודשים עלול לפגוע באיכות השינה של שניהם גם יחד, ועל כן גם בזו של הוריהם, אולם האם ילדים קצת יותר גדולים לא יכולים לחלוק חדר, ולא רק שלא לסבול אלא אפילו להיתרם מכך?

בקיצור, חדר לכל ילד ולכל תינוק אינו חובה. כשמחשבים את העלות הנוספת של דירה גדולה יותר עוד לפני שהילדים גדלים מקבלים סכומים גבוהים מאוד – סובחי טנוס מעריך אותם בכמה עשרות אלפי ש"ח לפחות – שאפשר היה לנצל למטרות אחרות, כמו חוגים איכותיים לילדים או חופשות משפחתיות שיספקו להם חוויות משמעותיות, ועוד.

משנה מקום משנה מזל?

מצד שני הורים רבים חוששים, ובצדק, מפני מעברי דירה תכופים מדי, ובפרט כי הדבר עלול לפגום בשגרה אליה התרגלו הזאטוטים וכן לנתק אותם מחברים.

אמנם חז"ל טענו כי משנה מקום משנה מזל, אולם לא תמיד כך הדבר וזוהי בהחלט סיבה להעדיף דווקא את רכישת הדירה הגדולה מראש.