עבודה בחו"ל לאחר הולדת תינוק

לידה היא אירוע משמח ומרגש הממלא את ההורים באופטימיות – אבל גם בחששות ובעיקר כלכליים. אין שום דרך לחשב במדויק כמה עולה לנו ילד, וכמובן שישנם הבדלים שעשויים להיות משמעותיים מאוד בין ילד אחד למשנהו (גם באותו רחוב ואפילו באותה משפחה) – אולם אומדנים זהירים מדברים על עלות של כמה עשרות אלפי שקלים בשנה הראשונה, וכי עד גיל 18 ההוצאות סביב ילד כבר עשויות להגיע לכרבע עד חצי מיליון ₪.

אמנם לאושר שמביא איתו ילד אין תחליף, וההורים, רובם ככולם, מסכימים כי מדובר בהוצאה המוצדקת ביותר שיש, אבל כדי שהמשפחה המתרחבת תמשיך לחיות בנחת וברווחה צריך לדאוג גם לצד של ההכנסות – דבר שלא תמיד אפשרי בשוק העבודה בארץ, ואכן במקרים רבים לאחר הולדת תינוק מוצאת את עצמה המשפחה מחפשת עבודה בחו"ל ומהגרת, זמנית או לתקופה ממושכת יותר, לארצות שפע ואפשרויות תעסוקה מתגמלות (כשברוב המקרים מדובר בעבודה בארה"ב או באירופה).

עבודה בחו"ל מייד עם בקיעת הגוזל – קושי כפול ומכופל

עבודה בחו"ל משתלמת מאוד כלכלית – אולם אינה פשוטה רגשית. הניתוק מהחברים, מהסביבה המוכרת, מתמיכת המשפחה הרחבה, מהשפה ומההרגלים מקשה מאוד על הישראלים שבחרו לעבוד מחוץ לגבולות הארץ, וכך גם מזג האוויר שבמקומות רבים בעולם אינו מאיר פנים למי שמורגל לימי שמש רבים לאורך כל השנה ולטמפרטורות שלא יורדות מתחת ל-15 מעלות צלזיוס אלא במקרים קיצוניים. לקריאה מורחבת בקרו באתר אמדור: www.amador.co.il

כשמדובר בהורים טריים שבאמתחתם תינוק רך בשנים, הקושי כפול ומכופל – הם מוצאים עצמם רחוק מחברים שאיתם ניתן לחלוק את החוויה, להיוועץ בשעת קושי ולבלות בצוותא, ורחוק מהסבים והסבתות שמשמשים גם הם כתף תומכת ואוזן קשבת. גם מחסום השפה (אלא אם כן זו עבודה בארה"ב, או במקום אחר דובר אנגלית) עשוי להיות מכשול רציני – למשל כשהרך הנולד חולה וצריך לרוץ איתו לרופא, או כשצריך לקנות עבורו מוצרים נחוצים ולא תמיד יודעים איפה למצוא אותם.

בנוסף, הגירה לצורך עבודה בחו"ל היא שינוי דרמטי – וכמו כל שינוי דרמטי היא מוסיפה נדבך של מתח ולחץ לזוגיות ומשפחה באופן כללי, והנפשות הרכות, הרגישות מאין כמותן, קולטות זאת מייד, ועלולים לחוות מצוקות, רגשיות כמו גם פיזיות, עקב המתח שבו נמצאים ההורים. (לטיפול אלטרנטיבי במצבי מתח ולחץ אצל תינוקות ראו דיקור סיני לתינוק)

להבטיח לתינוק עתיד מתוק

לצד הקשיים, שאסור לזלזל בהם וחשוב להיערך לקראתם, עבודה בחו"ל לאחר לידה היא חוויה אדירה – הן להורים והן לרך הנולד – ובמקרים רבים גם כזו המבטיחה לתינוק עתיד מתוק.

ראשית, מדובר כאמור בשינוי דרמטי, שאמנם יוצר לחץ ,אולם, בסופו של דבר לאחר תקופת התאקלמות קצרה (בפרט עבור מי שבחר בעבודה בארה"ב, בעלת המנטאליות והתרבות המוכרות והשפה השגורה בפיהם של רוב הישראלים) מביא איתו אנרגיה של התחדשות, רעננות וצמיחה, וגם הילדים נהנים מאנרגיות אלה. בשוק העבודה בארה"ב טמון גם פוטנציאל אדיר (הקיים גם במדינות אחרות – אולם ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מציעה הזדמנויות קורצות במיוחד), ופוטנציאל זה, בצירוף היוזמה והחוצפה הישראליים, והמוטיבציה והחריצות המאפיינות מהגרים באשר הם, עשויים להביא להכנסות נאות במיוחד, כאלה שלא רק ישדרגו את רמת החיים של כל בני המשפחה בהווה (שהשתדרגה מלכתחילה עם המעבר לניו יורק, פלורידה או קליפורניה) אלא גם יבטיחו לכולם, ובפרט לתינוק, עתיד מתוק.

הגירה לצורכי עבודה גם מגבשת מאוד את המשפחה. מפלס האינטימיות עולה, וסופי השבוע – אותם ניתן להקדיש לבילויים וטיולים בארץ החדשה – מהווים זמן איכות קסום במיוחד (מידע על טיולי אופניים עם התינוק). ברוב המקרים תוך מספר חודשים יכירו ההורים חברים חדשים, תושבים מקומיים כמו גם מהגרי עבודה אחרים מישראל, והקשיים שליוו את חבלי הלידה (של התינוק ושל ההתאקלמות במקום החדש) יתפוגגו כלא היו.