כיצד להבטיח את עתיד הילדים עם לימודי שוק ההון

כשנולד לנו תינוק, אנחנו לא מפסיקים לחשוב איך אפשר להבטיח עבורו איכות חיים מקסימלית: מיטת התינוק הטובה ביותר עם המוביילים השמחים ביותר שבמקביל גם תורמים להתפתחות הרגשית והקוגניטיבית שלו וחוגים שיעניקו לו זמן איכות ויכולות מפותחות (שחיית תינוקות, יוגה לתינוקות, עיסוי לתינוקות, תנועה לגיל הרך ועוד ועוד) הם רק חלק משורה ארוכה של דברים שאנחנו משקיעים בהם זמן, מחשבה וכמובן כסף, הכל על מנת להבטיח תינוק בריא, מאושר וצומח באופן אופטימלי.

גם כשהילדים גדלים קצת, אנחנו דואגים להם. סקר מקיף על מנת שישהו בגן הטוב ביותר שיש, מיילים ושיחות עם מנהלת בית הספר על מנת שתשבץ בכיתה שלהם את המורים הטובים ביותר שיש, ימי הולדת מושקעים ועוד ועוד. אבל האם אנחנו דואגים גם להבטיח את עתיד הילדים שלנו מבחינה פיננסית?

נכון, רובנו עובדים קשה, אפילו קשה מאוד, ואפילו משתדלים לחסוך חלק מהמשכורת כדי שתשמש את ילדינו בעתיד (ללימודים אקדמיים, לרכישת דירה או לכל מטרה ראויה אחרת) – אבל במקביל כדאי לעשות צעד נוסף: להשקיע בלימודי שוק ההון וכך לנצל את סכומי הכסף שעבדנו קשה עבורם כדי להגדיל את ההון הפנוי שלנו, ובסופו של דבר, להבטיח עתיד עוד יותר ורוד לילדים שלנו.

איך לימודי שוק ההון משפרים את העתיד שלנו ושל ילדינו?

המשוואה פשוטה: ככל שיש באמתחתנו כלים פיננסיים רבים יותר, וכמובן כאלה עדכניים, מתקדמים ושכל אחד יכול לעשות בהם שימוש, כך אנחנו יכולים למצות את המשאבים הכספיים שלנו. אמנם גם ללא לימודי שוק ההון אנחנו יכולים להיכנס לבנק ולבקש מיועץ ההשקעות המלצות להשקעה מושכלת של הכסף הפנוי שיש לנו, ובהחלט ייתכן שהן תהיינה טובות וחשבון הבנק שלנו יתפח באופן מוצלח, וכמובן שלא רק דרך הבנק ניתן להשקיע את הכסף הפנוי שלנו – אולם בדרך זו אנו תלויים באנשים אחרים, שלא מן הנמנע כי יש להם אינטרסים זרים (גם אם הם כמובן מקצועיים לחלוטין).

איפה מתקיימים לימודים בתחום שוק ההון?                                

לימודי שוק ההון מוצעים במספר מכללות המתמקדות בתחום זה. באופן טבעי ישנו מגוון רחב יחסית של קורסים בנושא, הן למי שאין לו כלל מושג בכל הקשור לבורסה, אגרות חוב, מסחר במט"ח וכו', והן למי שכבר יש באמתחתו ידע בסיסי ורוצה לרכוש כלים מתקדמים יותר.

בין המכללות הבולטות המציעות את האופציה של לימודי שוק ההון:

פסגות: אחת המכללות הוותיקות בתחום, שמתהדרת בלמעלה מ- 15,000 בוגרים. לפסגות סניפים ברמת גן, הרצליה, ירושלים, חיפה, עפולה, באר שבע ורחובות, מגוון רחב של קורסים והיא מבטיחה יחס אישי כולל מתרגל צמוד לכל כיתה שמסייע לכל תלמיד באופן ספציפי למצות את המירב מהקורס.

האקדמיה לפיננסים של מגדל שוק ההון: מכללה השייכת לבית ההשקעות המוביל מגדל שוקי הון, וכמוהו מקפידה על מקצועיות לעילא ולעילא. האקדמיה שוכנת ברחוב סעדיה גאון בלב תל אביב.

מיטב דש: בית השקעות מוביל אחר שמציע גם לימודים בתחום הוא מיטב דש. למכללה זו סניפים בתל אביב, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה ובמכללה האקדמית כנרת.

מגמות: מכללה ותיקה ומובילה נוספת עם סניפים בלב המפרץ (בין חיפה לקריות), רמלה ופתח תקווה.

כדאי להדגיש כי לימודי שוק ההון לכשעצמם אינם מאפשרים לעסוק בתחום באופן מקצועי, וכי על מנת להפוך למנהל תיקי השקעות או יועץ השקעות יש לעבור מבחני הסמכה אותם עורכת הרשות לניירות ערך. יחד עם זאת, למי שרוצה "רק" להבטיח את עתיד ילדיו ומשפחתו אין צורך לעבור מבחנים אלה, ולימודים במכללה איכותית בהחלט יספקו את הסחורה.

למידע נוסף ומקצועות לימודים הכנסו לאתר http://www.elimudim.co.il